Aktuality

Co je u mě nového...

Nahráváme CD!!
Středa, 13. září 2017 08:39

A po zprávě smutné (vyprodané CD) následuje zpráva snad veselejší: s Frantou Vlčkem jsme se po letech slibů, jichž jsme na koncertech planě rozdali tisíce, pustili do natáčení společného CD. Nahrávání je až na pár drobných oprav hotovo. Na novém albu, které se bude jmenovat Modrá a bílá, najdete všechny "naše" největší hity, jakož i několik písniček téměř či docela neznámých. Budou tam následující písničky a skladby (pořadí zatím náhodné):

Jen pro ten dnešní den

Slzy na poduškách

Hm, hm (ach, ty jsi úžasná)

Equatorial Rag

Dívko v modrém

Madame, můj vůz již čeká

Teď raději mlč

Letí šíp

Návrat

Modrá a bílá

Ráno a večer

Soumrak

Jedu nocí

Tvá ústa malá

Kanoe bílé

Ohledně vydání CD ještě docela jasno není, ale budu vás zde i na FB průběžně informovat.

 
Všechny ty jednoduché věci: vyprodáno.
Středa, 13. září 2017 08:37

Vážení přátelé a příznivci, při vyřizování nedávných objednávek jsem zjistil, že mi už zbývá jen několik kusů CD Všechny ty jednoduché věci. Posledních 10 ks je ještě k disposici buď zde nebo na koncertech. Reedice se prozatím nechystá. Všem moc děkuju za zájem a podporu!

 
Zwolna a citedlně v Žirči
Neděle, 23. července 2017 20:14

Včera jsem měl příležitost zahrát v přenádherném kostele sv. Anny v barokním areálu v Žirči. Poblikum vypadalo spokojeně, vězte ale, že to byla především radost pro mě. Přesně na takových místech a přesně při takových příležitostech má smysl vědomě se zpomalit, přibrzdit, zvolnit. Zastavit se ušima i prsty u jednotlivých tónů a dát jim čas zaznít. Strop kostela zdobí zlaté hvězdy na blankytném podkladu; docela jako by hvězdy svítily i ve dne. Když se na chvíli zastavíme, uvědomíme si snad, že ony hvězdy nám nad hlavami skutečně září po celý den. A nic na tom nemění, že je nevidíme. Co jsou stropy, starosti, déšť a mraky proti hvězdám?

 
Z poslední doby
Čtvrtek, 6. července 2017 13:21

V nedávné době jsem hrál na několika velmi zajímavých místech a potkal tam spoustu zajímavých lidí. Obzvláště mi však v hlavě zůstal koncert na zámku v Horažďovicích. Dosud jsem to město znával jen jako místo na cestě, jímž jsem projížděl, popřípadě jako místo, kde mají moc hezký bazén. Ovšem tamní zámek je vskutku unikátní. Plynule přechází v náměstí a historickou zástavbu, rozkládá se v řadě budov, malých náměstíček a průchodů. A z jednoho toho náměstíčka člověk po nádherném dvojkřídlém schodišti vstoupí bez jakéhokoli varování rovnou do historického sálu s nádhernými freskami. A vůbec - ty fresky! Přímo nad hlavou se člověku znovu odehrává bitva husitů na Vyšehradě, zástupy kopiníků a husitů s cepy a sudlicemi; to se věru běžně nevidí. A v tom krásném dni přišla na můj koncert spousta lidí. Doufám, že jsem je nezklamal a že se s nimi ještě uvidím. A pořadatelůp ze srdce děkuji za profesionálně perfektně odvedenou práci. Ani to nezažívá člověk denně...

 
Noc kostelů
Pondělí, 19. června 2017 10:12

Při letošní Noci kostelů jsem měl výjimečnou čest koncertovat přímo v našem radotínském kostele svatých Petra a Pavla. Doma jsem dopil kafe, vzal kytaru - a po pár krocích byl na místě. Zahrál jsem i jednu skladbu svého táty; to by mi asi místní neodpustili! A vzpomněl jsem si i na babičku, která tu už dávno není. Měla moc ráda dechovku, tak jsem jí zahrál jednu od Kmocha, ač to není zrovna kostelní repertoir.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>
Strana 2 z 24
 

K desce Všechny ty jednoduché věci K desce Eduard Ingriš K desce Ježkovy VWOČI